wtorek, 31 maja 2016

Męski blog Modowy
Pamiętam swoją decyzję odnośnie stworzenia bloga modowego , pomyślałem tak - jeśli ludzie młodzi dają radę w tym temacie ,to dlaczego nie ja ?  Miałem podwójną trudność , ponieważ z nowościami byłem ,delikatnie pisząc mocno w tyle .Jako dojrzały facet (wtedy 41 lata ) dziś 43 pamiętałem jedynie , moje starania w kwestii ubioru jako 20 parolatka , dlaczego zaprzestałem "cieszyć " się nowymi butami , kurtką i czuć bluesa - nie wiem !To jeszcze zdjęcie z przed mojej" przemiany "
Początki były dla mnie bardzo trudne , pierwsze co musiałem zrobić to wyrzucić wszystkie moje stare przekonania , a miałem ich mnóstwo . Następny etap to myśl ,przecież wystawiam się na ocenę innych a nikt nie lubi krytyki , czy podołam ,czy w moim wieku "wypada " itd . Jak już ogarnąłem te "złe " myśli , pomyślałem tak ,co mi zależy ,mogę tylko zyskać nic nie stracę ,jestem po 40 stce to jak nie dziś ,to kiedy ? Zaczęło się , jak to ogarnąć wszystko , moda - której "muszę " chcę się uczyć od nowa , kwestia blogowania - też fachowcem nie byłem ale... jestem uparty , postanowiłem i już . Pierwsze moje próby "modowe " Tak mam zdjęcie , tak to wyglądało , aha ...pamiętam jak się odwracałem czy ktoś czasem nie idzie ... lęk przed oceną ( moja myśl , stary biega po parku i fotki mu robią )
Po pewnym czasie zacząłem zauważać pozytywne zmiany , w moim nastawieniu  - to zasługa mojego otoczenia a przede wszystkim obserwujących na moim Fan page na Facebooku https://web.facebook.com/Men-40--826897057353172/  każda pozytywna opinia dodawał mi skrzydeł i chęci do dalszego działania .
Nadszedł czas na robienie zakupów ( wcześniej kojarzyły mi się z Paniami ,które zasuwają z wielkim zapałem i przymierzają ciuchy a przy tym ,mają ogromną frajdę ) ale .. ja jestem facetem i mi nie grozi ( pomyślałem ) ja muszę ,ponieważ prowadzę bloga . W początkowej fazie , zrobiłem kilka udanych lub mniej udanych stylizacji - leciałem wtedy na ślepo
Już w tym momencie zacząłem czuć ,że to fajna zabawa jest ! Powoli wyróżniałem się z tłumu , tym bardziej od rówieśników - wyglądałem inaczej i poczułem ,że lepiej ( moja teza ,to ja mam czuć się w stylizacji rewelacyjnie a jeśli to czuję  to ocena innych nie ma żadnego znaczenia ) i poszedłem tą myślą .
Dla mnie takimi małymi sukcesami było np wyróżnienie mojego Fan Page przez Agencję Silver Moon https://web.facebook.com/BLOG.SILVERMOON/?fref=pb&hc_location=profile_browser w tym roku zostałem zakwalifikowany na 36 miejscu Najpopularniejszych Fan Page Modowych w Polsce na 439  branych przez tę Agencję pod uwagę , więc miałem powód do zadowolenia .
Dziś "noszę " się tak
2
3
4
5
Czy lepiej ? Na pewno ponieważ ,staram się tworzyć moje stylizacje ,śledząc najnowsze trendy .
Podsumowując : Dziś nie "boję " się kolorów - mogę założyć na siebie każdy i nadal będę czuł się "męsko " Spodnie rurki ( bardzo wąskie ) wkładam bez żadnego oporu , bardzo je lubię . Dbam o siebie i czuję się atrakcyjnie tak jak ,wtedy - kiedy miałem 20 lat . Jestem dowartościowany ( a jeśli ktoś powie ,że nie wygląd się liczy - to ogólna ściema ) Panowie -rówieśnicy My po 40 stce , przed Nami jeszcze spokojnie 40 lat "śmigania " na dobrych obrotach , nadal Mamy przecież potrzeby , więc nie czekajcie ( czas ucieka ) zmieniajcie wszystko w życiu ,co nie zmienione , wyrzucie stare przekonania w stylu " w pewnym wieku nie wypada " Skąd te moje hasła a stąd ,bo byłem kiedyś po złej stronie barykady ,dziś jestem innym ( nowym -młodym człowiekiem ,duchem ) mam pełno nowych pomysłów , marzenia (jak wtedy gdy miałem 20 lat ) i odkryłem nową pasję , której oddaję całego siebie - Kocham to , słowa "Nie męskie " ? Męskie -męskie jak najbardziej . Jeszcze tylko to - chcecie Panowie mieć "branie " któż nie chce , zmieńcie stylizacje a zobaczycie co to znaczy !3 komentarze:

  1. Podoba mi się "jestem uparty ".Ważny jest wybór własnego stylu .Masz odwagę robić to co chcesz i co Ci odpowiada.Odkrywasz życie na nowo pokazując jak można czuć się lepiej z samym sobą wskazując kierunek..,że "MOŻNA "..Życie jest piekne,a Ty kolorujesz je według własnych barw ..Świetny blog..

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj - "Świetny blog " dziękuję - tez dwa słowa mówią wszystko .Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawe stylizacje :) Polecam zajrzeć do salonu Grand Moda Męska :)

    OdpowiedzUsuń