środa, 15 marca 2017

Otyłość brzuszna u mężczyzn, to nie tylko "nieładny" efekt wizualny, ale również sygnał, że coś może być nie tak, z naszym zdrowiem.


 Po czterdziestce stężenie testosteronu zaczyna spadać, co za tym idzie - pojawia się nadmierna tkanka tłuszczowa w okolicy brzucha, gorsze samopoczucie, zmniejszenie masy mięśni, spadek popędu płciowego..... W tym momencie możemy sobie powiedzieć- niestety cóż ja mogę zrobić, przecież to sprawka natury. 
Jeśli chodziłoby tylko o wygląd ( jedni mniej, drudzy bardziej przejmują się swoim "wyhodowanym" brzuszkiem) tego problemu mogłoby nie być - wszystko w głowie, czyli "Jesteś tym co myślisz". Niestety nie ma aż tak ŁATWO ! Wraz z pojawiającymi się kolejnymi centymetrami w pasie, zwiększa się ryzyko wielu poważnych chorób i tu już żartów nie ma. Wielu mężczyzn za pewne powie, zawał - jaki zawał, cukrzyca, nadciśnienie, mi to się nie zdarzy, czuję się bardzo dobrze i jestem jeszcze "młody". Czy wiek po 40 ste to młodość- sprawa dyskusyjna, dla mnie bardziej to już "średniość" czyli wiek średni. W tym właśnie wieku często zaczynają się problemy ze zdrowiem. Na wiele nie mamy wpływu, ale na ogromną część i owszem !!! 


Jest wyjście !!!
Panowie- pierwszym i najważniejszym czynnikiem zwiększającym nasz tak "brzydki" obwód w tali jest obżarstwo i ewidentny brak ruchu- czyli lenistwo. Kilka moich wskazówek, nie wyczytanych w sieci. Mam 28 letnie doświadczenie w treningu ( siłownia ). Jestem byłem wicemistrzem Polski w Armwrestlingu- to tak na poparcie moich słów i pokazuję Wam, że nie jestem tylko teoretykiem. 
1. Ograniczmy jedzenie, nikt tu nie mówi o drastycznej diecie. Jedz po prostu mniej ! Zadbaj o to, jeśli nadal chcesz cieszyć się życiem. Uwierz - czas szybko płynie, to my kreujemy dalszy nasz los !
2. Rzuć palenie ( sam nie palę 7,8 lat ). Ogranicz choć trochę ulubione piwko, alkohol - te używki na pewno nie poprawiają zdrowia.
3. Rusz się wreszcie. Rower, bieganie, fitness, trening w domu, siłownia - a zobaczysz jak nabierzesz chęci do życia. Więcej endorfin, lepsza sylwetka to i większa atrakcyjność i chęć np. na seks. Sporty siłowe np ( trening z ciężarami w siłowni, zwiększa poziom testosteronu ) .
4. Zostaw samochód przed domem, w garażu, zaparkuj trochę dalej i spacerkiem do celu. 
5. Wyznacz sobie plan i realizuj go. Dziadkiem 
 jeszcze nie jesteś ( 40+ ) a bez ruchu i dbania o siebie, stajesz się nim. Może jeszcze nie wizualenie ale psychicznie.
Panowie utrzymajmy w sobie jak najdłużej wigor, siłę i chęci do życia 20 latka, tego którym dawniej byliśmy. Bo choć dziś mamy 40 i więcej to nadal my .

6 komentarzy:

 1. Witaj:)Najgorzej jest zgubić tkankę tłuszczową na brzuchu. Schudłam ale brzuch jeszcze troszkę wymaga czasu...............Pozdrawiam:)Agnieszka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Agnieszka. Super, że schudłaś.... Tak ja piszesz, jest trudno. Przy odchudzaniu niestety brzuch najczęściej jest oporny na spadek centymetrów- tzn. według naszych oczekiwań- brzuch plaski jak deska. Kilka rzeczy jest tu bardzo ważnych. Wiek - raczej nie będziemy już mieli brzucha jak 20 latek/latka. Następna sprawa, żeby talia mocno zmniejszyła obwód, to konieczna jest dieta, bez tego trudno o mega brzuch. Pozdrawiam Cię serdecznie.

   Usuń
 2. Witaj Sebastianie:)Dzięki diecie i ćwiczeniom schudłam 15 kg. Obwody też dużo bo z rozmiaru 42 zeszłam do 36:)I dalej walczę o ten nieszczęsny brzuch. Pozdrawiam:) Agnieszka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyznacz sobie plan i realizuj go.To wyznaczniki aby rozpocząć słusznie podjętą przez Ciebie pracę nad sobą.Wiem,że warto ..patrząc na zamieszczone zdjęcia ..jak również wspaniałe opisy. Wyjście naprzeciw panom (choć to nie znaczy ,że panie nie mogą w tej słuszności brać udziału uważam ,że jak najbardziej )podkreślasz jakie mogą być efekty ,rezultaty dbając o sylwetkę jak również kładziesz nacisk na zdrowie .Całość wspaniała .pozdrawiam serdecznie tera

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Tera. Dziękuję za docenienie mojego wpisu.Dobry Nasz wygląd, to lepszy humor.... a kto z nas nie che być szczęśliwym...Pozdrawiam Cię serdecznie.

   Usuń